Członkowie Honorowi

Zofia Sokolewicz, ur. i zm. w Warszawie (pochowana na Cmentarzu Powązkowskim – kwatera 252, rząd 2, nr grobu: 11)

Absolwentka etnografii UJ, doktoryzowała się na Uniwersytecie Warszawskim pracą „Rozwój technologii rolniczej a struktura społeczna. Organizacja procesu wytwarzania”, habilitowała się na podstawie książki „Plon, obrzęd i widowisko” (1968). Wieloletni kierownik Katedry Etnografii Uniwersytetu Warszawskiego (1973- 1999). Zainteresowania: antroplogia ekonomiczna i teoria kultury, od 1986 roku – europeistyka. Wspólorganizator i dyrektor Centrum Europejskiego UW (1992- 1996), wykładowca (emerytowany) w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej oraz Centrum Europejskim UW. Badania terenowe na Kurpiowszczyźnie i Podlasiu, w Mongolii, Macedoniii, Bułgarii, Bretanii.